Wycieczka do Londynu

Natalia, Angelika, Wiktoria i Karolina wspólnie z uczniami Jedynki podbijały Londyn
11 maja br. dziewczęta wraz nauczycielami i  grupą 14 uczniów z morąskiej Jedynki wyleciały do stolicy Zjednoczonego Królestwa.
 
Zaraz po przylocie  ruszyły na spotkanie z Big Benem i London Eye, zobaczyły Opactwo i Katedrę Westminsterską a wieczorem udały się na Piccadilly Circus, gdzie oprócz pierwszych zakupów obowiązkowo zaliczyły wizytę w M&Ms Worls - czteropiętrowym sklepie  wypełnionym pysznymi, kolorowymi pastylkami. 
Pierwszym wyzwaniem dla gimnazjalistek było metro – główny środek transportu każdego londyńczyka. Uczennice jednak bardzo szybko opanowały umiejętność przemieszczania się    i bez trudu docierały w kolejne miejsca. Drugiego dnia poznały historię wyjątkowych miejsc -  Katedry św. Pawła z Galerią Szeptów  i British Museum. Zgromadzone w muzeum eksponaty,  obrazujące 2 miliony lat dziejów ludzkości, dostarczyły  wiedzy o całym antycznym świecie. Nic więc dziwnego, że globtroterki wyszły z niego z wypiekami na twarzy. Zwieńczeniem atrakcji było smakowanie kuchni w dzielnicy  Chinatown. Dzień trzeci przyniósł kolejne niezapomniane wrażenia. Zaczęło się od wycieczki na drugą stronę Tamizy do Greenwich – dzielnicy, przez którą przechodzi południk 0st. Gratką było dwukrotne pokonanie rzeki – raz podziemnym tunelem, zaś w drodze powrotnej koleją linową. Następnie gimnazjalistki poznały siedzibę dawnych władców – Tower of London, gdzie oprócz zwiedzania kompleksu budynków, oglądały pokazy, inscenizacje i  poznały legendę o krukach. Tego dnia przyszedł czas na tradycyjną kuchnię brytyjską i obowiązkowe menu fish&chips w Poppies w dzielnicy Camden Town. Niedzielę rozpoczęły uroczyście – od wizyty u królowej Elżbiety i obejrzenia uroczystej zmiany warty pod pałacem Buckingham. Rodzice, bliscy  i znajomi mogli na bieżąco śledzić wydarzenia dzięki prowadzonej przez nauczycieli relacji na żywo.
Z Buckingham turystki przeniosły się do Speakers’ Corner Hayde Park – miejsca osobliwego, słynącego ze sposobności swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa. Słoneczne i upalne popołudnie spędziły   w Kensington Gardens,  by później udać się na zwiedzanie Natural History Museum – interaktywnego muzeum, z masą urządzeń, dotykowych ekranów, dzięki którym można było prześledzić całą ewolucję ziemi i człowieka. O zachodzie słońca udały się na spacer po Millennium Bridge i krótką wizytę do teatru Szekspira The Globe, gdzie aktualnie na deskach wystawiana jest najsłynniejsza tragedia „Romeo i Julia”. Miłośniczki zajęć artystycznych ucieszyła z pewnością wizyta w National Gallery, w której wyjątkowe miejsce zajmują „Słoneczniki” van Gogha i dzieła najwybitniejszych malarzy świata – da Vinci, Rembrandta czy Caravaggia. Uczennice miały okazję poznać także dzielnicę Covent Garden, gdzie znajduje się gmach Opery Królewskiej oraz Londyńskie Muzeum Transportu. I choć uczniowska kieszeń nie jest zbyt zasobna na zakupy w najdroższym domu towarowym, to z pewnością warto było wstąpić do  ulubionej galerii gwiazd i biznesmenów – Harrodsa, by zaraz potem zakończyć dzień szaleństwem zakupowym w najpopularniejszej sieciówce na Oxford Street. Ostatniego dnia pobytu uczennice z London Eye mogły raz jeszcze przypomnieć sobie odwiedzane miejsca oraz podziwiać panoramę miasta. Dużo satysfakcji przyniosła także wizyta w Imperial War Muzeum, która była ostatnim punktem obowiązkowym na mapie młodych turystek. W późnych godzinach nocnych cała grupa odleciała do Polski, zabierając moc wrażeń. 
Przez 6 dni udało się odwiedzić niemalże wszystkie najważniejsze zabytki, dzielnice i miejsca w Londynie, poznać tradycje oraz  zwyczaje. Wyjazd był okazją, by podszkolić swoje umiejętności językowe, zawrzeć nowe znajomości, ale także uczył samodzielności i odpowiedzialności, bowiem każdego dnia to uczniowie stawali się przewodnikami na londyńskich trasach i liniach metra.  Nikt z nich  nie przypuszczał, że zaledwie po kilku dniach pobytu będzie umiał  odnaleźć się w mieście, które liczy ponad 8 mln mieszkańców. 
 Nauczyciele, swoją pasją i zaangażowaniem oraz niebywałą wiedzą  sprawili, że podróż do Londynu stała się dla uczniów największą przygodą ich życia. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.