Wycieczka klas I do Jerzwałdu

11 października odbyła się wycieczka do Zespołu Parków Krajobrazowych i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie, w której wzięły udział klasy 1a i 1b. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat ptaków i zwierząt występujących na terenie Pojezierza Iławskiego, zwiedzili ogród dydaktyczny, gdzie zapoznali się z gatunkami roślin rosnących na różnych siedliskach. Następnie wszyscy udali się na pieszą wędrówkę leśną ścieżką dydaktyczną „Jasne”.
Ścieżka ta prowadzi do rezerwatu przyrody "Jasne", który chroni unikatowe w kraju jezioro oligotroficzne, a w dalszej części śródleśne, eutroficzne jezioro Czarne.
Na terenie Parku znajduje się jezioro Jeziorak liczące 3460 ha (w tym 240 ha wysp) powierzchni, zajmujące szóste miejsce na liście największych jezior, a jednocześnie najdłuższe (27, 5 km) jezioro w Polsce.
Podczas tego jesiennego spaceru dowiedzieliśmy się, jak obliczyć wiek drzewa, na czym polega żywicowanie sosny, co oznaczają drzewa porośnięte porostami, zauważyliśmy ślady żerowania dzików. Warto odwiedzić ten Park ponownie w odsłonie wiosennej, kiedy powrócą ptaki a roślinność obudzi się po śnie zimowym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.