Ostatnia wizyta zespołu bibliotecznego w Samorządowym Przedszkolu w Małdytach

Promocja czytelnictwa to ważna działalność zespołu bibliotecznego Gimnazjum w Małdytach. Przez cały rok staraliśmy się krzewić ideę czytelnictwa wśród najmłodszych. Wraz z nimi bawiliśmy się książkami dla najmłodszych, uczyliśmy ich pozytywnego obcowania z lekturą, ale także nawiązywaliśmy swoistą więź z naszymi młodymi przyjaciółmi.
Podczas ostatniego w bieżącym roku szkolnym spotkania dnia 12 maja 2017 r. zapoznaliśmy przedszkolaczki z twórczością regionalną, w tym śląską. Stylizacja gwary śląskiej zastosowana w prezentowanych utworach pt. „Żabi Pachoł” uświadomiła przedszkolakom, że każdy region naszego kraju ma swoje tradycje, zwyczaje i obyczaje, a także różni się językiem.
Ze względu na udział Samorządowego Przedszkola nr 1 w Małdytach w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2017 „Sprintem do maratonu” wsparliśmy naszych małych przyjaciół w biegu, dopingowaliśmy ich i udekorowaliśmy specjalnymi medalami. Wielką radość sprawiło im otrzymanie pucharu, który wznieśli w górę w geście zwycięstwa. 
 
Dziękujemy za wspaniałą współpracę Dyrekcji, Nauczycielom i Przedszkolakom!!! 
Wspominajcie nas miło!