Gminny i Rejonowy Konkurs „Spotkania z Poezją - 2017”

Dnia 25 kwietnia 2017r. uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego. Były to:
- Adrianna Pukszto z klasy I b;
- Aleksandra Kopcińska z klasy II a;
- Ewelina Ciok z klasy III a.
Opieką i pomocą otoczyły Panie: Marzena Piechocińska, Małgorzata Szliter – nauczyciele języka polskiego oraz Anita Kilik – nauczyciel muzyki.
Dziewczęta zdecydowały się zaprezentować w kategorii - poezja śpiewana. Zwyciężczynią została Ewelina Ciok, która wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Na wieży Babel” oraz przepięknie i wzruszająco zaśpiewała pieśni: „Miasteczko cud” Agnieszki Osieckiej i „Życie to nie teatr” w oparciu o wiersz Edwarda Stachury. Następnie dnia 10 maja 2017r. reprezentowała gminę Małdyty na Zamku w Ostródzie w eliminacjach rejonowych. 
Drugie miejsce w gminie zajęła Ola Kopcińska, która wyrecytowała wiersz Haliny Poświatowskiej „(kiedy umrę kochanie)” oraz zaśpiewała dwie piosenki z kanonu utworów poetyckich: „Brzydcy” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej i „Bez słów” Wolnej Grupy Bukowina.  
Natomiast Ada Pukszto zajęła trzecie miejsce i należy się jej szczególne uznanie, ponieważ był to debiut uczennicy w tym konkursie. Ada wyrecytowała wiersz Andrzeja Waligórskiego pt. „Asceta” oraz zaśpiewała „Jedyne co mam” z repertuaru Czerwonego Tulipana i „Będę z tobą” Katarzyny Groniec.
Gratulujemy Wam osiągnięć i życzymy dalszej wytrwałości w rozwijaniu talentów i zainteresowań.
 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.