Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II b wraz z Panią Jolantą Łuczak i Panem Michałem Tymczyną.
Obchody zaczęły się od rozdania wszystkim uczniom i pracownikom szkoły pięknych, biało- czerwonych kotylionów, które przypięliśmy tuż przy naszych sercach.

Następnie udaliśmy się do sali gimnastycznej na uroczysty apel, który rozpoczął się odśpiewaniem polskiego hymnu. Potem każda klasa prezentowała przygotowane przez siebie pieśni (kl. I a - „Rozkwitały pąki białych róż”, kl. I b - „Mury”, kl. II a - „Taki kraj”, kl. II b - „Pierwsza brygada”, kl. III a - „Rota”, kl. III b - „Przybyli ułani pod okienko”).
Były one poprzedzone krótkimi informacjami na temat historii utworów i ciekawostek z nimi związanych, które przedstawiali uczniowie klasy II b. Występy wszystkich klas zostały docenione i potwierdzone pamiątkowymi dyplomami.
Po apelu uczniowie udali się do klas, gdzie oglądali filmy pt. „Chłopiec w pasiastej piżamie”, „Kamienie na szaniec” i „Miasto 44”. Oglądane sceny wzruszały do łez, uświadamiały, jak ludzie potrafią być okrutni wobec siebie, ale też jak potrafią bronić idei, w które wierzą i jak powinniśmy doceniać i cieszyć się z naszej wolności.

„Takie obchodzenie Święta Niepodległości bardzo nam się podobało”.
„ Liczę na to, że za rok również uda się zorganizować takie wydarzenie”.
„ Bardzo podobał mi się apel, wszystko było dopięte na ostatni guzik”.
„ Klasy bardzo poważnie potraktowały swoje zadanie i bardzo ładnie wykonały poszczególne pieśni”.
„ Myślę, że warto organizować obchody Święta Niepodległości. Krzewią one patriotyzm wśród młodzieży, wzbudzają miłość do Polski”.

Cały tekst wykorzystuje fragmenty sprawozdań napisanych przez:
Magdalenę Rodziewicz z kl. I a
Krzysztofa Borysewicza z kl. I a
Magdalenę Grudzińską z kl. III b

Apel przygotowali następujący uczniowie kl. II b:

Zuzanna Abrusiewicz
Aneta Dubiel
Katarzyna Dubiel
Wojciech Dziagiel
Michał Gawan
Łukasz Góralski
Dominika Kacperska
Hubert Kalinowski
Oliwia Kostrzewa
Karolina Kozłowska
Karolina Magnes
Krzysztof Patalon
Mateusz Rozbicki
Jakub Rudnicki

 

Organizatorzy
 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.