IX KONCERT MUZYCZNY 2017

7 kwietnia 2017r., o godz. 18.15, w sali Gimnazjum w Małdytach, odbył się kolejny koncert muzyczny.  Impreza ta została zorganizowana przy współpracy Szkolnego Klubu Sportowego „Tęcza” oraz Gimnazjum w Małdytach, w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego przez Gminę Małdyty.

Była to już IX edycja imprezy przygotowywanej przez młodzież z terenu Gminy Małdyty. Wykonawcami koncertu byli uczniowie Gimnazjum w Małdytach, pod kierunkiem nauczyciela muzyki – pani Anity Kilik, jak również obecni, od wielu lat, absolwenci tej szkoły.
Tegoroczny koncert nosił tytuł zaczerpnięty z piosenki Edwarda Stachury - „Życie to nie teatr”. Podczas  koncertu przedstawiono piosenki aktorskie wykonane przez 18-tu uczniów tejże szkoły oraz przez 9 absolwentek. Tłem wykonywanych utworów było współczesne  malarstwo, które ożywiono grą młodych aktorów przygotowaną przez 11 uczniów i 2 prowadzących. W przygotowanie koncertu zaangażowała się aż 40-sto osobowa grupa młodzieży, co jest dowodem coraz szerszego zainteresowania imprezami tego typu w naszej gminie.
Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem społeczności lokalnej i zaproszonych gości. Podczas przerwy, bardzo  liczną publiczność, podjęto poczęstunkiem w przygotowanym wcześniej mini barze. Na zakończenie koncertu wszystkich wykonawców obdarowano symbolicznymi upominkami.
 

Anita Kilik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.