Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Wybór właściwej drogi życiowej nie jest łatwy. Uczniowie klas trzecich gimnazjum muszą wkrótce podjąć jedną z ważniejszych w swoim życiu decyzji- decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Mając świadomość tego, staramy się ułatwić swoim podopiecznym decyzję dotyczącą wyboru szkoły zgodnej z ich zainteresowaniami i umiejętnościami.
W dniu 1 marca 2017 r.  w Gimnazjum w Małdytach odbyła się III Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowana w ramach projektu realizowanego w naszej szkole pod nazwą "Wsparcie edukacyjne uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Małdytach" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, którego celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczniów Gimnazjum w Małdytach w obszarze planowania własnej drogi edukacyjno - zawodowej i podniesienia ich kompetencji kluczowych.
Wnioskodawcą  projektu jest CTS Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowe Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Elblągu. Partnerem projektu jest Gmina Małdyt.
Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych otworzył Pan Mariusz Bystrek - dyrektor szkoły oraz Pan Krzysztof Bratuś – koordynator projektu.

Nasze zaproszenie przyjęli przedstawiciele:

1. Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie
2. Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu
3. Zespołu Szkół Licealnych w Morągu
4. Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
5. Zespół Szkół w Pasłęku
6. Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie
7. Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie
8. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie
9. Ochotniczego Hufca Pracy w Ostródzie
10. Fabryka Mebli Taranko w Morągu

Uczniowie kl. III poprzez organizację giełdy mieli możliwość indywidualnego spotkania  i porozmawiania z przedstawicielami  szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną swoich szkół skierowaną do przyszłych absolwentów gimnazjum.
Mamy nadzieję, że będzie im łatwiej podjąć trafne decyzje związane z dalszą nauką i wyborem zawodu.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.