Dzień Projektów Edukacyjnych 2017

21 marca po raz trzeci w naszej szkole odbył się Dzień Projektów Edukacyjnych. Tego dnia uczniowie klas drugich prezentowali efekty swojej pracy nad wybranymi zagadnieniami, a było ich aż dziewięć.

Z zaciekawieniem śledziliśmy „Historię zapisu myśli ludzkiej, czyli od tabliczki glinianej do książki elektronicznej”. Dowiedzieliśmy się, które miejsca w Stanach Zjednoczonych Ameryki warto odwiedzić nie tylko palcem po mapie, a dzięki stworzonej stronie internetowej klas II wiedzieliśmy, co nowego się wydarzyło w tych klasach. Uczennice badały czy jesteśmy tolerancyjni wobec innych osób i różnych zachowań, z kolei chłopcy udowadniali, że wartość słynnej liczby   wynosi w przybliżeniu 3,14 (na ciekawych modelach użytku codziennego ).
Zostaliśmy uroczyście zaproszeni na IX Koncert muzyczny „Życie to nie teatr”. Bardzo miłym kąskiem okazała się prezentacja wystawy o naszym regionie. Jak co roku również w ramach projektu uczniowie uczestniczyli w spektaklu „Hej kolęda” i zmierzyli się z organizowaniem Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej.  

Mamy nadzieję, że ten dzień był dla uczniów klas drugich nowym, przydatnym w dalszej edukacji doświadczeniem.
Pierwszaki, za rok wasza kolej i już dziś trzymamy kciuki za wasze projekty.

W Galerii zamieszczono więcej zdjęć z Dnia Projektów Edukacyjnych. Zapraszamy.