Sprzątanie Świata 2015

18 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątania Świata" i zbierali śmieci w Małdytach oraz przyległym do miejscowości lesie. Pomimo tego, że każdego roku nasza miejscowość i okolice są coraz czystsze i ładniejsze, śmieci zebraliśmy całkiem sporo. W lesie spotkaliśmy nawet Pana leśniczego, który podziękował nam za pomoc w utrzymaniu czystości.Przy okazji zbierania śmieci znaleźliśmy też kilka grzybów. Na zakończenie akcji uczniowie mogli zregenerować swoje siły przy grilu, gdzie panie kucharki z Panem Adamem przygotowały pyszne kiełbaski.

Podobnie jak w ubiegłym roku, klasy przygotowały plakaty o temetyce związanej z utrzymaniem czystości i dbałością o nasze środowisko naturalne. Zostały one zaprezentowane w szkole na korytarzu na II  piętrze, a komisja w składzie: p. Anita Kilik, p. Aleksander Robak oraz przedstawicielka samorządu uczniowskiego - Weronika Jaroch, dokonała ich oceny.

Wyniki konkursu na najlepszy plakat są następujące:

I miejsce - klasa IIIa

II mejsce - klasy IIa i Ia

III miejsce - klasy Ib, IIb i IIIb

Wszystkim uczestnikom "Sprzątania Świata" bardzo dziękujemy za aktywny udział w akcji, a klasie zwycięskiej w konkursie na plakat - gratulujemy.