Przedstawienie teatralne pt. „Skąpiec”

Dnia 27 października 2015 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku ze sztuką Moliera „Skąpiec”.
W przedstawieniu ukazane było nie tylko skąpstwo tytułowego bohatera, ale także jego relacje z najbliższymi. Obraz Harpagona przeraża, gdyż ten niemoralny, egoistyczny i pozbawiony uczuć człowiek nie potrafi odróżnić dobra od zła. Nie obchodzi go szczęście najbliższych, liczą się dla niego tylko pieniądze, a swoje dzieci (Elizę i Kleanta) traktuje jak dodatkowe obciążenie własnej kieszeni. Na szczęście jak to bywa w komedii wszystko dobrze się kończy.
Charakterystyczne stroje i maski, w których wystąpili aktorzy, pięknie oddały klimat XVII – wiecznej rzeczywistości. Sprytny zabieg pozwolił artystom ukryć fakt, że było ich tylko troje, a ról do odegrania znacznie więcej.
Wizyta teatru okazała się dla nas pożyteczną lekcją nie tylko języka polskiego, ponieważ zwróciła uwagę również na istotne w życiu każdego człowieka  zachowania moralne. Dała też możliwość  podpatrzenia aktorskiego rzemiosła.