Wycieczka do Bukwałdu i Olsztyna

20 maja 2015 uczniowie naszego gimnazjum byli na wycieczce, podczas której odwiedzili  Ptasią Akademię w Ośrodku Rehabilitacji  Dzikich Ptaków w Bukwałdzie. Ptasia Akademia to magiczne miejsce, gdzie nauczycielami są zwierzęta i ich otoczenie.
Jest domem dla ptaków, które nie mogą powrócić na wolność w związku z trwałą niepełnosprawnością. Tu odbywają się zajęcia, pozwalające poznać szeroki przekrój zagadnień związanych z presją człowieka na środowisko oraz jego ochroną. Bohaterami Ptasiej Akademii były kruki, ptaki drapieżne, np. orlik, myszołowy, pustułka oraz liczne stado bocianów.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Planetarium w Olsztynie, gdzie obejrzeliśmy dwa seanse pod jego kopułą.
 Pierwszy pod tytułem „Dobór naturalny” poświęcony był Karolowi Darwinowi - twórcy  teorii ewolucji organizmów żywych. Podczas wyprawy  razem z Darwinem odkrywaliśmy niezwykłe gatunki zwierząt i skamieniałości dawnych organizmów.
 Drugi seans zatytułowany „Kosmiczny ekspres” poświęcony był odwiecznemu pytaniu jake stawiał człowiek: Jak wszystko się zaczęło? Oglądaliśmy obrazy z życia gwiazd – od ich narodzin aż do śmierci, wielkoskalową strukturę Wszechświata, balet zlewających się galaktyk. W poszukiwaniu życia we Wszechświecie  zajrzeliśmy do wnętrza krateru na Marsie, przyjrzeliśmy się  z bliska Jowiszowi i jego wyjątkowym księżycom.
Wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w KFC.