Tydzień dobrych uczynków

W dniach 23-29 marca 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień Dobrych Uczynków”. Aby podkreślić ważność tych dni zachęcaliśmy wszystkich  do czynienia dobrych uczynków. Liczy się każdy gest lub miłe słowo.  
To święto jest wspaniałą okazją, żeby podzielić (może pochwalić) się swoimi dobrymi uczynkami. Tymi już zrobionymi, albo tymi, które ma się zamiar zrobić w najbliższym czasie Może będą one inspiracją dla innych?

W ten sposób powstało nasze szkolne „Drzewko dobrych uczynków”, na którym wyrastały listki – dobre uczynki spełniane przez uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum.
Na holu szkoły wywieszona została gazetka informująca na temat dobrych uczynków.
Ponad to wolontariuszki naszej szkoły wyruszyły poza mury szkoły, aby promować bezinteresowne czynienie dobra. Odwiedziły zakłady pracy, urzędy znajdujące się w naszej miejscowości i ich pracownikom oraz napotykanym po drodze przechodniom wręczały karteczki z sentencją o dobroci, częstowały cukierkami i zachęcały do czynienia dobra.
Życzyły także wszystkim na co dzień samych radosnych i dobrych chwil. Obdarowywani, zaś byli najpierw zaskoczeni, potem uśmiechnięci i zadowoleni.
Spontaniczna i bezinteresowna dobroć zawsze będzie pozytywnie odebrana. A co najważniejsze - pamiętajmy, że okazane dobro wraca do nas z podwojoną siłą!