Wycieczka zawodoznawcza do FM „Taranko”

16 maja 2017 r. w  ramach projektu "Wsparcie edukacyjne uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Małdytach" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, uczniowie klas IIIA i IIIB uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Fabryki Mebli „Taranko” w Morągu. 
Fabryka Mebli „Taranko” to firma z kilkudziesięcioletnią tradycją. Meble Taranko charakteryzują się wysoką jakością, bogatym wzornictwem, klasyczną stylistyką i urozmaiconą kolorystyką. 
Podczas wycieczki uczniowie mogli zaobserwować w jaki sposób wytwarzane są  meble, jak pozyskuje się materiał do ich wyrobu, zaprezentowane zostały nowoczesne maszyny, których używa się w fabryce. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się całemu procesowi powstawania mebli od momentu przywiezienia do fabryki pociętych drewnianych bali aż  do wyprodukowania gotowych stołów, krzeseł czy komód . Mogli z bliska obserwować pracę na poszczególnych stanowiskach w fabryce, co przybliżyło im zawód stolarza meblowego oraz możliwość pracy w kierunku technika technologii drewna.
 Na zakończenie uczniowie otrzymali katalogi reklamujące Fabrykę Mebli „Taranko”.
 
 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.