Wycieczka do AgroSarna

W  ramach projektu "Wsparcie edukacyjne uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Małdytach" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, 19 października 2017 roku uczniowie z klas IIIA i IIIB gimnazjum uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Gospodarstwa Rolnego w Sarnie.
Gospodarstwo Rolne Sarna znajduje się w malowniczo położonej miejscowości w Gminie Małdyty.  Głównym przedmiotem jego działalności jest produkcja roślinna, sprzedaż ciągników i maszyn rolniczych oraz świadczenie usług serwisowych.  Firma nie przestaje na dotychczasowych działaniach. Planowane jest otwarcie Warmińsko-Mazurskiego Centrum Rolniczego w Małdytach o nazwie SarnaAgro. Miejsce, które będzie zapewniało rolnikom zakup maszyn rolniczych, części zamiennych oraz obsługę gwarancyjną i pozagwarancyjną, a także środków ochrony roślin, nawozów i materiałów siewnych.
Podczas wizyty uczniowie zostali wprowadzeni w historię firmy, rodzaj wykonywanych prac i świadczonych usług przez gospodarstwo. Zaprezentowano nam maszyny rolnicze znajdujące się w gospodarstwie, mogliśmy zwiedzić magazyny znajdujące się na terenie zakładu. 
Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe gadżety od firmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.