3a w Urzędzie Gminy

5 października 2017r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Urzędu Gminy w Małdytach. Uczniów powitali: Pani Danuta Olender -  Lewandowska –sekretarz oraz Pan Marcin Krajewski – wójt Małdyty. 
W czasie pobytu zostaliśmy zapoznani z pracą urzędnika samorządowego oraz zwiedziliśmy pomieszczenia znajdujące się budynku Urzędu Gminy takie jak Urząd Stanu Cywilnego, salę narad, biuro Pani sekretarz, biuro Pana wójta, referat ds. oświaty, referat ds. promocji gminy, referat ds. finansowych i referat ds. gospodarki komunalnej i mieszkaniowej. Dowiedzieliśmy się, że dzięki pracy urzędników gminnych mamy posiłki w szkolnej stołówce oraz dojeżdżamy do szkoły autobusami.
Bardzo podobał się nam Urząd Stanu Cywilnego, a w szczególności sala ślubów  oraz sala obrad. Po budynku oprowadziła nas Sekretarz Gminy Pani Danuta Olender-Lewandowska. Do szkoły wróciliśmy usatysfakcjonowani. Dowiedzieliśmy sięwielu ciekawych rzeczy o zawodzie urzędnika i zrozumieliśmy, że jest to bardzo ciężki zawód.