W Centrum Nauki Experyment w Gdyni

26 maja grupa uczniów uczestniczących w projekcie "Wsparcie edukacyjne uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Małdytach" uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Centrum Nauki EXPERYMENT to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy. 
Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne. Pierwsza z nich, HYDROŚWIAT zaprasza do poznania tajemnic wodnego świata - budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry będzie można nieźle się pochlapać. Bo w końcu woda to nieokiełznany żywioł!
DRZEWO ŻYCIA to wystawa skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie zwiedzający będą mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Będzie można też odczuć na własnej skórze trzęsienie ziemi i podziwiać przyrodniczy fotoplastykon.
Wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY pokaże fizyczny wszechświat bez uciekania się do wzorów i wykresów. Zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych staną się dziecinnie proste.
Na deser, w sekcji AKCJA - CZŁOWIEK czeka nas wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom zajrzymy do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy. Przeprowadzimy też wirtualną operację i, dzięki nowoczesnej technologii, przekonamy się jak będziemy wyglądać w wieku 80 lat!
Nasi uczniowie przeszli wszystkie stanowiska. Niektóre po kilka razy. Gdyby zostawić ich tam na cały dzień, to zapewne nie nudziliby się. Następnie czekały nas zajęcia prowadzone przez pracowników CN Experyment. Temat zajęć, to: AC/DC CZYLI TESLA KONTRA EDISON
Podczas tych zajęć uczniowie samodzielnie konstruowali źródło napięcia, układy elektryczne i maszynę elektrostatyczną. Poznali też historię rywalizacji Nikoli Tesli i Thomasa Edisona. Pobyt w Centrum Nauki Experyment był bardzo udany i z niecierpliwością czekamy na wizytę w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.