Wycieczka do CNK w Warszawie

 
11 maja grupa uczniów uczestniczących w projekcie „Wsparcie edukacyjne dla uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Maldytach” pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, podczas której brała udział w dwugodzinnych warsztatach w laboratoriach: fizyki i robotyki. 
Robotyka to multidyscyplinarna dziedzina nauki, która łączy w sobie informatykę, matematykę, fizykę i technikę. Na zajęciach grupa z matematyki dowiedziała się, jaką rolę ma powietrze w przemyśle, a także jak projektować, montować i sterować układami zasilanymi sprężonym powietrzem.
Z kolei grupa z fizyki dowiedziała się, jakie prawa fizyki pomagają trafiać do celu i co wpływa na zasięg rzutu ukośnego i jaka wiedza matematyczna jest potrzebna artylerzystom. 
Przed zajęciami uczniowie zwiedzili Strefę Eksperymentowania. To ogromna, otwarta przestrzeń zajmująca większą część pierwszego piętra Kopernika, poświęcona człowiekowi i przyrodzie. Można tutaj samodzielnie eksperymentować przy ponad 200 eksponatach tworzących 19 grup tematycznych.
Z ciekawością obserwowaliśmy jak robot zamienia się w malarza, sprawdzaliśmy działanie peleryny niewidki, jak powstają piękne rozety kreślone przez funkcję np. sinus, jak zachowuje się nasz organizm w otaczającym nas świecie, odwiedziliśmy teatr wysokich napięć. Po doświadczeniach udaliśmy się na małe co nie co, a następnie spacerkiem na Stare Miasto. Chwila dla siebie wśród przepięknych kamieniczek, rzut oka na Zamek Królewski i Stadion Narodowy, a w tle dźwięki różnej muzyki … Milo spędziliśmy ten czas. To była ostatnia wycieczka z doświadczeniami w ramach projektu.
 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.