AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH  ZWIERZĄT
W ZBOŻNE koło MORĄGA

Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki jest los wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasze zwierzęta mają wszystko czego potrzebują.
Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się uczniowie. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.
Schronisko dla bezdomnych zwierząt zlokalizowane w miejscowości Zbożne, gmina Morąg  prowadzone jest przez Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Morągu. Akcja pomocy na rzecz tego schroniska w naszej szkole została zorganizowana przez koło wolontariatu i trwała od 27 lutego do 27 marca 2017r. W tym czasie zainteresowani pomocą uczniowie przynosili karmę dla zwierząt, a także zbierali pieniądze w swoich klasach na zakup karmy.
Dzięki uprzejmości Pana Wójta Marcina Krajewskiego mogliśmy zorganizować wyjazd do schroniska i osobiście przekazać zebrane dary dla jego „podopiecznych”.