PROGRAM „ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” Winiary skierowanego  do uczniów i nauczycieli gimnazjów w całej Polsce. Jego misją jest przekazanie młodzieży zasad prawidłowego, zdrowego  i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków.

W ramach tego programu uczniowie naszego gimnazjum  (Agnieszka Masłowska, Ewa Masłowska, Magda Grudzińska, Wiktoria Zglenicka, Patrycja Walewska, Bartosz Kurowski oraz Damian Nowikiewicz – klasa Ib) przygotowali i przeprowadzili w dniu 12 marca 2015r. zajęcia z przedszkolakami z Przedszkola w Małdytach pt. „Dzień zdrowej żywności”, których celem było kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych oraz promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Wśród przygotowanych zadań dla przedszkolaków znalazły się: zabawy ruchowe, rozpoznawanie na obrazkach produktów zdrowych i niezdrowych, zagadki matematyczne, rozpoznawanie różnic smakowych pokarmów.  Zajęcia przebiegały w wesołej atmosferze, a przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły w przygotowanych dla nich zadaniach. Na zakończenie zostały poczęstowane bardzo zdrową marchewką.PROGRAM  „ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”